Wykonanie Teatr Osobliwy
scenariusz i reżyseria: Agata Andrzejczuk
scenografia: Viktoriia Sorokina, Agata Andrzejczuk
kostiumy: Svitlana Repiakh
choreografia: Anna Pietruszewska
światło: Maciej Sierosławski
dźwięk: Kamila Bilińska
grafika: Agata Sasiuk
współpraca dramaturgiczna: Stanisław Miedziewski
Występuje grupa Teatr Osobliwy w składzie: Karolina Czujko, Hanna Czyż, Oskar Jędrzejewski, Emilia Książek, Igor Kaczmarczyk, Julia Nitka, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Adam Szybliski, Karolina Żołecka.scenografia: Viktoriia Sorokina, Agata Andrzejczuk
kostiumy: Svitlana Repiakh
choreografia: Anna Pietruszewska
światło: Maciej Sierosławski
dźwięk: Kamila Bilińska
grafika: Agata Sasiuk
współpraca dramaturgiczna: Stanisław Miedziewski
premiera: 23 października 2023r.
Teatr Osobliwy zaprasza do świata baśniowości i metafizyczności z lekkim przymrużeniem oka. Opowiedziana historia dotyczy prawd i wartości uniwersalnych, a tytułowy oniryzm ukazuje je jako widzenie senne, w którym zacierają się logiczne następstwa wydarzeń. Ta nierzeczywista wizja jest próbą zilustrowania samotnej wędrówki nie tylko w głąb światów: realnego i sennego, ale i podróżą w głąb siebie samego.
Spektakl jest częścią projektu „Oniryczność - Teatralne Spotkanie z Teatrem Osobliwym", w ramach którego odbędzie się cykl spotkań z widzami wokół tematu twórczości osób z niepełnosprawnością oraz powstanie publikacja "Osobliwie o (Teatrze) Osobliwym".
Projekt jest realizowany dzięki współpracy Kulturalnego Punktu Zapalnego oraz Słupskiego Ośrodka Kultury i współfinansowany ze środków Miasta Słupska pochodzących z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.
Teatr Osobliwy pracuje w OT RONDO w Słupsku od 2018 roku. Aktorami – amatorami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Downa i trudnościami w komunikowaniu się.
W 2021 roku Gazeta Świętojańska ogłosiła Teatr Osobliwy jednym z najciekawszych zjawisk na mapie teatralnego Pomorza. W roku 2023 Teatr Osobliwy zdobył Słupską Nagrodę Teatralną.