Reżyseria i scenariusz: Marek Sadowski
Muzyka: Patryk Skarbek-Tłuchowski
Występują: Małgorzata Burjan
Premiera: 28 października 2024r.
"Lepszy wyż niż – w mauzoleum polskiej piosenki" to one woman show będący spotkaniem z piosenkami najznakomitszych polskich twórców. Przeplatane są one żywym dialogiem z widzami, prowadzonym z przymrużeniem oka i nutką zadumy.
Nasza bohaterka pochyla się nad życiowymi dylematami, szukając dla siebie miejsca w pełnej oczekiwań rzeczywistości. Rozterki kłębią się jak chmury na jesieni; jednak ta jesień będzie wyjątkowa – rozproszona uśmiechem Małgorzaty Burjan i melodiami, które zapisały się w pamięci wielu z nas. A wszystko to w zderzeniu z wydarzeniami prozaicznymi: uciążliwymi sąsiadami zapominającymi o tym, że nie są sami; domami, w których murach zapisana jest niejedna historia; w strugach deszczu i życzliwym głosie tajemniczego Pana Stasia. Zapraszamy Państwa na to wyjątkowe wydarzenie.
Spektakl powstał dzięki stypendium Prezydentki Miasta Słupska w dziedzinie kultury.
Wykonanie Dzieciaki zza kurtyny
scenariusz i reżyseria: Agata Andrzejczukświatło: Maciej Sierosławskinagłośnienie: Kamila Bilińska
obsada: Łukasz Wiśniewski, Helena Kaczmarek, Wiktoria Korzeniakow, Arina Krasilnikova, Bazyli Krzemiński, Alicja Pająk, Alicja Ziętara.
premiera: 10 czerwca 2022r.
To spektakl o spotkaniu. Spotkaniu nieprzypadkowym, bo dzieciaków z jednej kamienicy. To krótka historia o podwórkowych przygodach, zarówno tych, które się zdarzyły, ale i takich, o których dzieciaki marzą.
Wykonanie Teatr Osobliwy
scenariusz i reżyseria: Agata Andrzejczukświatło: Maciej Sierosławskinagłośnienie: Kamila Bilińska
obsada: Karolina Czujko, Hanna Czyż, Oskar Jędrzejewski, Emilia Książek, Igor Kaczmarczyk, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Karolina Żołecka
premiera: 20 czerwca 2022r.
Opowieść o dorastaniu do dorosłości i odkrywaniu własnych pragnień. Historia dziewczyny wyruszającej w podróż ku spełnieniu, mimo ograniczeń i stereotypów.
Żadanice - lalki-motanki spełniające życzenia - są tu strażniczkami marzeń, które nie pozwalają o nich zapomnieć.
Wykonanie Poczekalnia Snów, Warsztatowa Nowa i Teatr Dojrzały
scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczykświatło: Maciej SierosławskiWystępują; Danuta Magierska, Jerzy Zellma, Katarzyna Borek, Patrycja Gorczyńska, Magdalena Jarząb, Sylwia Smugała, Kacper Bokacz, Lena Arciszewska, Nikola Bobko, Wesna Borowska, Karolina Kozłowska, Lena Rumińska, Lena Sulima, Oskar Degórski, Bartosz Marzec.
premiera: 8 kwietnia 2022r.
„Alicja w świecie nonsensu” to najnowszy spektakl przygotowany w Teatrze Rondo przez Artystyczne Siły Zespolone, czyli Teatr Dojrzały, Poczekalnię Snów oraz Grupę Warsztatową NoVa.
Przedstawienie inspirowane książką L. Carrolla "Alicja w krainie czarów" nie jest propozycją lekturową, lecz metaforyczno-sceniczną formą głównego tematu dzieła literackiego – dojrzewania do rozumienia absurdalności świata, w którym żyjemy.
W naszym przedstawieniu Alicja nie rośnie ani nie maleje dosłownie, lecz przechodzi przyspieszony kurs dorastania w agresywnym świecie i szuka ucieczki do bezpiecznego dzieciństwa. Do Arkadii, w której to co nas otacza jest zupełnie wolne od pojęć rozumowych i utartych definicji skażonych relatywnością.
Wrażenie absurdu wzmocnione jest fragmentami tekstów zaczerpniętych z „Księgi nonsensu”.
Wykonanie Poczekalnia Snów i Warsztatowa Nowa
scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczykświatło: Maciej SierosławskiWystępują; Lena Arciszewska, Katarzyna Borek, Wesna Borowska, Julia Karpowicz, Gabriela Majchrzak, Adrianna Wójcik, Kaja Wismont, Kacper Bokacz, Piotr Cerowski.
premiera: 10 grudnia 2022r.
Kolejna premiera zrealizowana przez młodzieżowe teatry 'Poczekalnia Snów' i 'Warsztatowa Nova' oparta jest o wiersze i fragmenty prozy Mirona Białoszewskiego, jednego z najważniejszych twórców w powojennej literaturze i poezji polskiej.
"Odczepić się..." to ogromny apetyt realizatorów na przekonanie widzów, że wielką, ponadczasową poezję można tworzyć zestawiając ze sobą słowa, zdarzenia, myśli mało istotne, "wywindowując" je na wyżyny doznań estetycznych, a poetycki reizm uczynić filozofią.
Wykonanie Poczekalnia Snów i Teatr Dojrzały
scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczykświatło: Maciej Sierosławskidźwięk: Kamila Bilińska
Występują;
Danuta Magierska - MarysiaLena Arciszewska - uczennicaPiotr Cerowski - profesor
premiera: 12 września 2023r.
Spektakl pt. Korepetycje, inspirowanego dramatem Lekcja Eugène’a Ionesco.
Wykonanie Poczekalnia Snów i Warsztatowa Nowa
scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczykświatło: Maciej Sierosławskidźwięk: Kamila Bilińska
Występują; Lena Arciszewska, Katarzyna Borek, Patrycja Gorczyńska, Katarzyna Jachurska, Magdalena Jarząb, Karolina Kozłowska, Kacper Bokacz, Piotr Cerowski, Bartosz Marzec i Miłosz Patoleta.
premiera: 27 maja 2023r.
Grupy Poczekalnia Snów oraz Warsztatowa Nova zapraszają w dniu 27 maja o godzinie 19:00 na swoją najnowszą premierę - spektakl „Gry rodzinne” w reżyserii Wiesława Dawidczyka, inspirowane twórczością Sławomira Mrożka.
Spektakl porusza skomplikowany temat relacji w rodzinie, w której każdy z członków prowadzi indywidualną, sugerowaną przez tytuł „grę”.
Wykonanie Teatr Osobliwy i Krejzole
scenariusz i reżyseria: Przemysław Laskowski i Agata Andrzejczukscenografia i kostiumy: Przemysław Laskowskimuzyka: zespół Michaloveświatło: Maciej Sierosławskinagłośnienie: Kamila Bilińskagrafika: Agata Sasiuk
obsada:Krejzole w składzie: Daniel Balawander, Aleksandra Gierek, Przemysław Grudziński, Katarzyna Kos, Krzysztof Magier, Klaudia Owsiana, Monika Szymanek, Maksymilian Paszun, Karolina Wiśniewska, Aleksandra Zariczańska
Teatr Osobliwy w składzie: Karolina Czujko, Hanna Czyż, Oskar Jędrzejewski, Emilia Książek, Igor Kaczmarczyk, Julia Nitka, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Adam Szybilski, Karolina Żołecka
premiera: 17 grudnia 2024r.
"Rzecz o Narodzeniu Pańskim" to bożonarodzeniowe przedstawienie, którego realizatorami są dwie słupskie grupy teatralne „Krejzole” (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Słupsku) oraz Teatr Osobliwy (Słupski Ośrodek Kultury).Spektakl nawiązujący i inspirowany wydarzeniami związanymi z Bożym Narodzeniem. W całości przeplatany muzycznymi aranżacjami tradycyjnych, choć nie tylko, kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Michalove.
fot. Angelina Kreft
Wykonanie Teatr Osobliwy
scenariusz i reżyseria: Agata Andrzejczukscenografia: Viktoriia Sorokina, Agata Andrzejczukkostiumy: Svitlana Repiakhchoreografia: Anna Pietruszewskaświatło: Maciej Sierosławskidźwięk: Kamila Bilińskagrafika: Agata Sasiukwspółpraca dramaturgiczna: Stanisław Miedziewski
Występuje grupa Teatr Osobliwy w składzie: Karolina Czujko, Hanna Czyż, Oskar Jędrzejewski, Emilia Książek, Igor Kaczmarczyk, Julia Nitka, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Adam Szybliski, Karolina Żołecka.
premiera: 23 października 2023r.
Teatr Osobliwy zaprasza do świata baśniowości i metafizyczności z lekkim przymrużeniem oka. Opowiedziana historia dotyczy prawd i wartości uniwersalnych, a tytułowy oniryzm ukazuje je jako widzenie senne, w którym zacierają się logiczne następstwa wydarzeń. Ta nierzeczywista wizja jest próbą zilustrowania samotnej wędrówki nie tylko w głąb światów: realnego i sennego, ale i podróżą w głąb siebie samego.
Spektakl jest częścią projektu „Oniryczność - Teatralne Spotkanie z Teatrem Osobliwym", w ramach którego odbędzie się cykl spotkań z widzami wokół tematu twórczości osób z niepełnosprawnością oraz powstanie publikacja "Osobliwie o (Teatrze) Osobliwym".
Projekt jest realizowany dzięki współpracy Kulturalnego Punktu Zapalnego oraz Słupskiego Ośrodka Kultury i współfinansowany ze środków Miasta Słupska pochodzących z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.
Teatr Osobliwy pracuje w OT RONDO w Słupsku od 2018 roku. Aktorami – amatorami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Downa i trudnościami w komunikowaniu się.
W 2021 roku Gazeta Świętojańska ogłosiła Teatr Osobliwy jednym z najciekawszych zjawisk na mapie teatralnego Pomorza. W roku 2023 Teatr Osobliwy zdobył Słupską Nagrodę Teatralną.
Wykonanie Grupa Materia Prima
Reżyseria, teksty piosenek, scenografia i kostiumy: Materia PrimaMuzyka: Krzysztof Rau, Wiktoria Nowosielska, Epidemic Sound, Materia Prima, Łukasz NagórnyOpieka artystyczna: Anna RauRealizacja światła: Maciej SierosławskiRealizacja dźwięku: Kamila BilińskaProjekt plakatu: Paweł SadowskiWystępuje grupa Materia Prima w składzie: Grzegorz Bednarz, Patrycja Dzienisz, Daria Jaworska, Martyna Kotowicz, Kalina Marczuk, Wiktoria Nowosielska, Krzysztof Pisarek, Dominika Pranga, Gabriela Sakowska, Natalia Skwierz.
premiera: 18 stycznia 2024r.
Teatralizowany koncert autorskiej piosenki aktorskiej grupy Materia Prima.Liminalność. Zawieszenie pomiędzy jednym, a drugim, życiem i śmiercią, bytem i niebytem, tym, co jest i tym, co zdarzy się za jeden oddech.Przestrzenie liminalne fascynują - to miejsca, które czekają, a ich oczekiwanie jest tak intensywne, że aż odczuwalne. Gęstnieje, dusi, stuka o ściany serca.
Każde miasto ma takie miejsca - egzystujące w tajemniczym rodzaju półświadomości i półsnu., zawieszone, czyhające, wabiące. W naszym pełno jest ciemnej, martwej wody. Śpiewamy to, o czym śpiewa patrząca przez nas otchłań.
Strona internetowa: https://grupamateriaprima.pl
Kanał na YT: //youtube.com/@grupamateriaprima" rel="noopener">https://youtube.com/@grupamateriaprima>
Linki do mediów społecznościowych:
Facebook: https://facebook.com/grupa.materia.prima
Instagram: https://instagram.com/materiaprima_slupsk
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6KAmy8qWi6TOJTwlxnLBLB
Podcast "Ej, Słuchajcie!" na Spotify: https://open.spotify.com/show/5cazKLQqq6jSHD5RSnSn5R?si=d9147273986b435a
Podcast "Ej, Słuchajcie!" na Podbean: https://podbean.com/grupamateriaprima
TikTok: //www.tiktok.com/@materia_prima_" rel="noopener">https://www.tiktok.com/@materia_prima_>
X: https://x.com/_materia_prima
Soundcloud: https://soundcloud.com/grupamateriaprima
Wykonanie Aleksandra Cybula
Scenariusz i reżyseria: Piotr KosewskiAranżacje muzyczne: Ariel Suchowiecki
premiera: 29 października 2023r.
,Moja Edith, to spektakl muzyczny z utworami Edith Piaf, w reżyserii Piotra Kosewskiego. Historia życia francuskiej artystki zawarta w ponadczasowych utworach muzycznych. Opowieść o poszukiwaniu prawdy, która jest ukryta w barwnych opisach o artystce. Zderzenie się z potęgą głosu, interpretacją i kunsztem artystycznym francuskiej pieśniarki.
W postać Edith wcieli się na scenie Aleksandra Cybula, próbując przybliżyć widzom historię życia legendy piosenki francuskiej. Całość dopełnią aranżacje Ariela Suchowieckiego, któremu towarzyszyć będą muzycy.